Hartmann sugárzás
Dr. Ernst Hartmann geo-biológusról lett elnevezve, de ezt a rendszert két magyar ember már korábban felfedezte Dr. Hernádi Mihály és
Csalány Ferenc is.
A Hartmann sáv a Föld mágneses kisugárzása É-D, K-Ny irányban, mindenhol megtalálható.
1,9m * 2,5m hálórácsot képez
szélessége páratartalomtól függően 0,3m
A Hartmann sávok találkozási pontjai 40%-ban magasabb erősségűek, mint maguk a sávok.
A Hartmann sáv érdekessége, hogy 36 óránként vándorol, amely a Föld mozgásával van kapcsolatban.
Curry sugárzás
Dr.M.Curryről nevezték el.
Geometriailag úgy oszlik szét, mint a Hartmann, szabályosan az egész Földgömbön át.
Iránya a Hartmannra 45 fokos szögben található.
A sáv élhossza 3,5m, szélessége 0,5m.
Egyik fele pozitív (tanuló tér), másik fele negatív polaritású.
Vízerek
A vízér a vízzáró rétegek között áramló szivárgó víz, mely lehet egyszeres és többszörös vízér is.
A villámcsapások is a vízér kereszteződéseknél a legvalószínűbbek.
Fontos a vízér folyásiránya, mert ha valakinek az ágyán hosszában a lábától a fej irányába halad az felviszi a vérnyomást, ha a fejtől a láb felé halad az leviszi a vérnyomást.
A vízér sugárzásokat a vízerek sáv méretei alapján osztályozható, minél keskenyebb a vízér, annál nagyobb problémát tud okozni.
A vízerek szélessége változó, 20cm-től akár 15 méterig is terjedhetnek.A Vízerek sugárzási frekvencia tartományuk az emberi szervek frekvencia tartományába esnek, ezért káros hatása van, veszélyes.
Geológiai törésvonal
Az egymással szomszédos, határos kőzetrétegek eltolódása, amelyet törések, a földkéreg csuszamlásai váltanak ki.
Vetődések keletkeznek földrengések és atombomba-kísérletek következményeiként.
Főleg hegyoldalakon jönnek létre és irányuk mind a négy égtáj felé halad. Vetődésekkel a rétegek mágnesessége különböző lesz, amelynek a föld hullámterében jelentkező rendellenességek a következménye.
A törésvonal érzékelési sávja általában 1-2 cm, de lehet akár 20 cm szélességű is.
Ezek az energiák sugárzás formájában megjelennek a föld felszínén. Kilalakulhatnak nagyobb építkezések mélyépítési munkák következtében, nagy terheket szállító kamionok, billencsek forgalmának rezgéskeltő hatására a felszín közeli rétegekben. A törésvonal keletkezhet,de meg is szűnhet.
Szent György és Ley vonalak
Energiában gazdag, földrajzilag pontosan meghatározható helyek, amelyek energiával töltenek fel (régi kultikus helyek, keresztény templomok, hindu szentélyek, buddhista pagodák).
Régi templomok gyakran álltak/ állnak ilyen zónákon, ez különösen az oltároknál állapíthatók meg.
Rövidebb tartózkodás alatt élénkítően hatnak. Ilyen vonalakat a föld minden részén találhatunk.
A Szent György sugárzás egy energiával feltöltő pozitív sugárzás. Abban az esetben, ha valaki ebben a sugárzásban eltölt egy - két hetet, az immunrendszere felerősödik, az egészséges állapot helyreáll.
Más eset van akkor, ha a Szent György sugárzás a lakásunkon fut keresztül, és a fekhelyünket is érinti. Hosszú távon a sugárzás sejtburjánzást okoz. Ez az állapot akkor következik be, ha több évig rendszeresen ebben a sugárzásban alszik valaki.
A Szent György sugárzás kísérő vonala a Ley vonal, amely negatív polaritású erőtér. Ugyanolyan jelentős befolyással bír a szervezetünkre, mint a Szent György vonal.
A régi kultúrákban a föld idegáramainak ezeket a vonulatait szentként tisztelték. Nyílegyenesen haladnak és több ezer km hosszúak.
Általában 1 méter szélesek. Ilyen vonalakat általában figyelemfelkeltő képződmények jelzik- ingókövek.
A Ley vonalakat isteni ösvényeknek is nevezik. Ahol két Ley vonal kereszteződésében, vízér rezgései keresztezik egymást, oly mértékben tökéletesítik a helyiség akusztikáját, hogy ha suttogva szólal meg a prédikációt tartó pap, a hátsó padsorokban ülők is tisztán hallják, értik a beszédet.
A fővonal mentén, néhány mellékvonal is előbukkan. Hazánk ezen pontjai általában búcsújáró helyek, látomások, jelenések, gyógyforrások helyei.
Földben lévő érc.
Az érctelér sugárzások valójában anyagszerkezeti sugárzások, és nem földsugárzások. Érctelér sugárzása rendkívül intenzív, rövid időn belül betegséget okoz.
A telért kitöltő anyag minősége szerint megkülönböztetünk kőzet- telért, ásvány- telért és érctelért.
Amikor még a bányászat a felszínhez viszonylag közeli járatokat volt csak képes kiépíteni, legfeljebb 30 méter mélységig, radiesztéziás módszerrel keresték meg az érctelért.
Főleg rezet, aranyat és ezüstöt bányásztak ilyen módon már a római korban, de a középkori Magyarországon is. Érctelér sugárzással ritkán találkozunk.